გაკვეთილის მთავარი თემა
|
ალექსი და აქლემი
|
სწავლების საფეხური
|
დაწყებითი 1კლასი
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
10 მოსწავლე
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
|
ტექსტის შეგნებულად და გააზრებულად კითხვა.
მოსწავლეებმა უნდა გამოიყენონ კითხვის ძირითადი სტრატეგიები, მათ უნდა შეძლონ ინფორმაციის თანაკლასელებისთვის გაცნობა,
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
1.ტექსტის კითხვა ანალიზი.
2.დამატებითი ინფორმაციის მიღება.
3.ლექსიკური მარაგის გამდიდრება.
4.ცხოველების ამოცნობა.
5.ვენის დიაგრამით ცხოველის დახასიეთება
|
წინასწარი ცოდნა
|
1.მოსწავლეებს შეუძლიათ ცხოველების დასახელება
2.შეუძლიათ ცხოველებზე ინფორმაციის გადამოწმება.
3.მოსწავლეებს შეუძლიათ ცხოველების ხატვა.
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
1.ინდივიდუალური მუშაობა
2.ახალი მასალის ახსნისას აქტიურობა.
3.პაუზებით კითხვა კომენტარები.
4.გმირის დახასიათება
ვენის დიაგრამით
5.ტექსტის კითხვა.
6.საშინაო დავალება.
|
სასწავლო მასალა და ტრქნიკური რესურსები
|
საწერი კალამი, ფანქარი, რვეული, სახელმძღვანელო, დაფა, წებო,ცარცი,პროგრამა prower point, word,
|
გაკვეთილის მსვლელობა/საკლასო მენეჯმენტი
|
აქტივობა1. (5წთ) გონებრივი იერიშის რუკა, კითხვის მზადება.
აქტივობა2. (5წთ) ტექსტის კითხვა, უცნობი სიტყვების გაგება, ტექსტის გაგება გააზრება კითხვა პასუხით.
აქტივობა3. (8წთ) ლიტერატურული პარალელის გავლება ცხოველებზე შესწავლილი მოთხრობებიდან, საკუთარი აზრის დასაბუთება.
აქტივობა4. (10წთ) ვენის დიაგრამით ცხოველის დახასიეთება
აქტივობა (3წთ). გამოიცანი რა ცხოველია
თამაში (5 წთ) ცხოველია თუ ფრინველი?!
საშინაო დავალება (2წთ). ტექსტი კარგად კითხვით, აქტივობის რვეულში დავალების შესრულება.
პრეზენტაცია (2წთ). ხელნაკეთი წიგნების პრეზემტაცია
|
გაკვეთილის პროცესში გადაღებული სურათების ვიდეო კოლაჟი
Комментариев нет:
Отправить комментарий