вторник, 31 мая 2016 г.

"ყიყლიყო"

 
ფრაგმენტები გაკვეთილიდან
 რესურსები:









   









































 გაკვეთილის გეგმა



გაკვეთილის მთავარი თემა
“ყიყლიყო” ( ინტეგრირებული: ბუნება, ხელოვნება)
სწავლების საფეხური
მეორე კლასი ნ. ნონიაშვილი
მოსწავლეთა პროფილი
12.   
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
კითხვის უნარის გავარჯიშება - შეძლოს შინაარსობრივად დატვირთული ქვეტექსტების შემცველი მხტვრული ტექსტის წაკითხვა და გაგება.
ზეპირმეტყველების უნარის გავარჯიშება.
მეხსიერებისა და ყურადღების გავარჯიშება - შეძლოს გამოცანების ამოცნობას, მცირე ტექსტის შედგენას .
წინასწარი ცოდნა
მოსწავლეებმა მეტ-ნაკლებად იციან შინაური და გარეული ფრინველების შესახებ. ისინი ერთმანეთისაგან გაარჩევენ შინაურ და გარეულ ფრინველებს, რაც ხელს შეუწყობს ამ გაკვეთილის წარმატებით ჩატარებას.იციან ფერების წარმოშობის ისტორია (ზღაპარი), მთავარი და მიღებული ფერები
შეფასების საგანი და პროცედურები
მუშაობა წყვილებში
  1. აქტივობა:
ბარათებზე დაწერილი გამოცანების ამოცნობა, კლიპის ჩვენება,
  1. აქტივობა:
მამლის აღწერა, მისი ნიშან-თვისებების ჩამოყალიბება, მისი როლი და მნშვნელობა ბუნებასა და ადამიანი ცხოვრებაში
3. აქტივობა:
ფერადი და უფერული მამლების შედარება, მცირე ტექსტის შეთხზვა “ფერადი და უფერული მამალი”, პრეზენტაცია.
4. აქტივობა:
ნასწავლი ტექსტის გახსენება “ფერადოვანი ქალაქის ამბები”,
მიღებული და ძირითადი ფერები, საუბარი ფერებზე: “რომელი ფერებით შევღებოთ მამალი?”
5 .აქტივობა:
ტექსტის გაცნობა, ანალიზი, კითხვა,სიტყვის სკივრი, კითხვებზე პასუხი, დავალება
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
ფურცელი, ფერადი ფანქრები, სახელმძღვანელო.
წინდაწინ გამზადებული ბარათები, მამლის სურათები, საწერი კალამი. პროექტორი, კომპიუტერი

Комментариев нет:

Отправить комментарий